OUDERS IN BEELD VAN MONDRIAAN PREVENTIE
‘Ouders in Beeld’ – Samenvatting
Beschrijving:
Ouders in Beeld is een laagdrempelig online ontmoetingsmoment onder begeleiding van een professional waarin ouders met elkaar in gesprek gaan over het opvoeden van je kind als je niet lekker in je vel zit.
Doelgroep:
Ouders die om welke reden dan ook niet lekker in hun vel zitten.
Duur:
Eens per zes weken
Startdata & Aanmelden:
Instromen kan op elk moment, er is geen doorverwijzing nodig en je hoeft niet bekend te zijn bij Mondriaan Preventie. Aanmelden kan via 088 506 62 62 of via preventie@mondriaan.eu
OVER ‘OUDERS IN BEELD’

Mondriaan Preventie is continu bezig met het optimaliseren van hun aanbod aan preventieve hulpverlening. Recent is dit aanbod uitgebreid met een nieuw initiatief, ‘Ouders in Beeld’. We spraken Sandy Swieringa en Judith van de Nobelen, preventiemedewerkers, over ‘Ouders in Beeld’.
Wat is Ouders in Beeld?
‘Ouders in Beeld’ is een nieuw initiatief van het team van Mondriaan Preventie. Het is voortgekomen uit het KOPP/KOV preventieprogramma. KOPP/KOV staat voor Kinderen van Ouders met Psychische Problemen (KOPP) en Kinderen van Ouders met Verslavingsproblemen (KOV). Voor ouders is binnen dit programma een ondersteuningsaanbod ‘Kopopouders’. Hierbinnen wordt een digitale oudercursus aangeboden waar ouders middels een chatfunctie in een besloten chatbox onder professionele begeleiding kunnen deelnemen. Voor corona werd de oudercursus ook fysiek aangeboden. “Ten tijde van corona was het erg moeilijk om fysiek bij elkaar te komen”, leggen de preventiemedewerkers uit. “Ook was het in de auto stappen om naar een ‘live locatie’ te rijden voor sommige deelnemers een iets te grote stap. Om die drempel te verlagen is ervoor gekozen de bijeenkomsten online te organiseren. Daaruit is ‘Ouders in Beeld’ ontstaan, een laagdrempelig ontmoetingsmoment waarin ouders met elkaar in gesprek gaan over het opvoeden van hun kinderen als je niet lekker in je vel zit.”
Thema’s
De thema’s die worden besproken tijdens de bijeenkomsten van ‘Ouders in Beeld’ variëren en zijn afgestemd op de input van de deelnemers. Er is wel een programma met zes thema’s, maar hier hoeft niet per se aan vastgehouden te worden. Soms wordt er bijvoorbeeld aangehaakt aan de actualiteit, bijvoorbeeld de feestdagen of de zomervakantie. Andere thema’s uit het programma zijn goed genoeg ouderschap en het in kaart brengen van het eigen netwerk. “Dan wordt er met ouders onderzocht bij wie ze terecht kunnen als ze het zwaar hebben. ‘Mag je om hulp vragen? Doen andere ouders dat ook?’ zijn dan vragen die aan de orde komen”, beschrijven de preventiemedewerkers. “Ook wordt er besproken hoe je problematiek met kinderen bespreekbaar maakt, of hoe je met vragen van kinderen om kan gaan. Er wordt niet uitgegaan van de ziekte of niet goed functioneren, maar er wordt besproken wat de ouders wel kunnen en wie erbij kan helpen”, voegen de preventiemedewerkers toe.
Aanmelden
Ouders komen bij het preventieprogramma KOPP/KOV via hun hulpverlener, andere ouders, of ze worden op een andere manier op het aanbod geattendeerd. Ouders kunnen zichzelf aanmelden via het algemene nummer van Mondriaan of via preventie@mondriaan.eu. De bijeenkomsten van Ouders in Beeld vinden een keer per zes weken plaats en ouders kunnen op ieder moment aansluiten bij een bijeenkomst. Ze hoeven dus niet te wachten tot er een nieuwe bijeenkomstenreeks start. Er is geen verwijzing nodig en de bijeenkomsten zijn kosteloos. Deelnemers hoeven niet bij Mondriaan bekend te zijn als cliënt.
We hopen dat dit artikel je geholpen heeft. Wil je meer weten of heb je nog vragen? Chat met ons! We denken graag met je mee.